dr n.med. Michał Sobczak

Michał Sobczak Stomatolog

Jestem lekarzem specjalistą stomatologii dziecięcej, który z pasją i poświęceniem oddaje się swojej pracy. Opiekuję się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nieustannie dokładam starań, aby leczenie odbywało się w atmosferze pozytywnego nastawienia, dobrej współpracy i zrozumienia. Pracę zawodową łączę z realizacją ambicji naukowych. Rozprawę doktorską poświęconą urazom zębów obroniłem w 2007r. W latach 2011/2012 ukończyłem curriculum implantologiczne na Uniwersytecie JW. Goethego we Frankfurcie n. Menem. Od ponad 20 lat uczestniczę w kursach, szkoleniach i konferencjach zarówno w Polsce jak i na świecie, podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe. Działalność naukowa Jednocześnie jestem autorem i współautorem publikacji, prowadzę wykłady i szkolenia dla lekarzy dentystów w zakresie stomatologii dziecięcej i traumatologii zębów. Jestem współzałożycielem i prezesem Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (PASD). W 2016 roku uzyskałem jako pierwszy dentysta z Polski, tytuł Fellow of the International Association of Dental Traumatology (FIADT). W latach 2020 – 2022 byłem członkiem zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Traumatologii Stomatologicznej (IADT). W latach 2018- 2022 byłem Członkiem Komitetu do Spraw Klinicznych Europejskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej (EAPD), a od 2022 roku zostałem wybrany do Zarządu EAPD. Jestem członkiem wielu towarzystw naukowych:  PASD, EAPD, IAPD, IADT, PTE, ESE.

Agata Bednarczyk

Agata Bednarczyk Stomatolog

Jestem specjalistką chirurgii szczękowej. Od 25 lat prowadzę praktykę na Mokotowie. Ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie w 1996 roku. Posiadam specjalizacje z chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo twarzowej. Ukończyłam również Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie J.W. Göethego we Frankfurcie i Curriculum Implantologiczne International Team for Implantology ITI. Wykonuję zabiegi z zakresu chirurgii jamy ustnej i implantologii:

dr hab. n. med. Katarzyna Dobruch-Sobczak

Katarzyna Dobruch Sobczak

Jestem specjalistką w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz radiologii i diagnostyki obrazowej. W pracy klinicznej zajmuję się wykonywaniem badań ultrasonograficznych (USG), opisywaniem badań mammograficznych (MMG) oraz rezonansu magnetycznego (RM). Ultrasonografia jest moją pasją od ponad 25lat. Szczególnie interesuję się diagnostyką onkologiczną u pacjentów z chorobami piersi i tarczycy oraz narządów jamy brzusznej. W przypadku wykrycia patologii o podwyższonym ryzyku, wykonuję zabiegi biopsyjne: cienko oraz gruboigłowe pod kontrolą USG. Traktuję moich pacjentów z troską oraz empatią. Działalność naukowa Jestem adiunktem oraz kierownikiem Pracowni Ultrasonografii w Zakładzie Radiologii II w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Pracę doktorską dotyczącą pionierskich badań nad przydatnością sonoelastografii pt.:„Przydatność sonoelastografii w diagnostyce litych zmian ogniskowych w piersiach” obroniłam z wyróżnieniem w 2012 roku. W 2022 roku otrzymałam tytuł naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych. W działalności naukowej, współpracuję z Zakładem Ultradźwięków Polskiej Akademii Nauk, gdzie obecnie prowadzę badania naukowe dotyczące monitorowania skuteczności leczenia za pomocą usg u pacjentek z rakiem piersi w trakcie chemioterapii. Działalność edukacyjna Jestem wykładowcą na kursach specjalizacyjnych z chorób wewnętrznych oraz radiologii i diagnostyki obrazowej w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie oraz w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii (RSU). Ponadto jestem autorką licznych publikacji naukowych i wytycznych, opublikowanych w czasopismach polskich oraz anglojęzycznych.  Jestem członkiem polskich oraz europejskich towarzystw radiologicznych: PLTR, PTU, EFSUMB, ESR oraz EUSOBI.

dr n. med. Jarosław Bednarczyk

Dr Jarosław Bednarczyk

Jestem specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej. Konsultuję pacjentki z podejrzeniem oraz z już wykrytym rakiem piersi. Współpracuję ze Szpitalem im. Świętej Rodziny przy ul. Madalińskiego 25 w Warszawie, gdzie wykonuję operacje z zaoszczędzeniem piersi (BCT), również z jednoczasową onkoplastyką, biopsje węzłów wartowniczych, mastektomie, także z jednoczasowymi rekonstrukcjami ekspanderem lub implantem. W 1996 roku ukończyłem Akademię Medyczną w Warszawie. Posiadam specjalizację II stopnia z chirurgii ogólnej oraz drugą specjalizację z chirurgii onkologicznej. Doktoryzowałem się w 2007 roku pod kierunkiem prof. dr hab. med. Edwarda Stanowskiego. Wieloletni pracownik CSK MON WIM i Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

prof. dr hab. Marek Dedecjus

Jestem profesorem nauk medycznych, specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz specjalistą endokrynologiem. Od 2013 roku kieruję Kliniką Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej Narodowego Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie należącego do Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie. Należę do wielu towarzystw naukowych. Jestem Prezesem Polskiego Towarzystwa Biopsji Narządowej. Jestem członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Endokrynologii Onkologicznej. Działalność naukowa Na swoim koncie mam liczne publikacje naukowe wydane w Polsce i zagranicą. Trzykrotnie zostałem laureatem nagrody Ministra Zdrowia: za cykl publikacji dotyczących postępów w diagnostyce i terapii nowotworów – badania kliniczne i doświadczalne, za podręcznik Atlas ultrasonografii tarczycy w aspekcie praktycznym oraz za cykl publikacji dotyczących zjawisk molekularnych oraz nowych metod terapeutycznych w chorobach tarczycy – badania kliniczne i doświadczalne.

dr n. med. Agnieszka Żyłka

Agnieszka Żyłka

Od 2017 roku zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób endokrynologicznych oraz onkologicznych gruczołów wydzielania wewnętrznego, przede wszystkim tarczycy oraz nadnerczy. Pracuję w Klinice Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. Ważnym elementem mojej pracy zawodowej jest wykonywanie badań ultrasonograficznych tarczycy i jamy brzusznej oraz biopsji cienkoigłowych zmian ogniskowych tarczycy. W 2010 roku ukończyłam z wyróżnieniem II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.W 2017r. uzyskałam tytuł specjalisty z zakresu chorób wewnętrznych.W 2020r. uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii oraz rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne z zakresu medycyny nuklearnej.W 2019r. obroniłam pracę doktorską na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie. Posiadam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z zakresu ultrasonografii ogólnej. Swoje kompetencje poszerzam poprzez udział w licznych kursach i konferencjach naukowych krajowych oraz zagranicznych. W mojej pracy zawodowej ważne jest dla mnie holistyczne podejście do pacjenta oraz prowadzonej diagnostyki i leczenia. Moją pasją są podróże oraz od najmłodszych lat sport, przede wszystkim piłka siatkowa. Znajomość języków obcych: angielski – zaawansowany (FCE, CAE) Staże zagraniczne: 2008 – praktyka zagraniczna SCOPE w Klinice Pediatrii I w Cluj-Napoca w Rumunii 2009 – praktyka zagraniczna SCOPE w Oddziale Chorób Wewnętrznych w Trakja University Hospital w Starej Zagorze w Bułgarii 2019 – szkolenie zagraniczne: Marburg Summer School of Thyroid Cancer Management w Marburgu, w Niemczech 2021 – szkolenie zagraniczne: EUROSON SCHOOL: International Course in Contrast Enhanced Ultrasound Hepatic and Extrahepatic Indications w Monachium, w Niemczech 21-24.05.2022r. – ECE 2022, 24th European Congress of Endocrinology, Milan, Italy 10-13.09.2022r. – ETA 2022, 44th Annual Meeting of the European Thyroid Association, Brussels, Belgium 15-19.10.2022r. – EANM 2022, 35th Annual Congress of the European Association of Nuclear Medicine, Barcelona, Spain W najbliższym czasie, będę prelegentką na 25 Europejskim Kongresie Endokrynologii w Stambule w dniach 13-16 maja 2023, gdzie poprowadzę prelekcję na temat: „Przedoperacyjne cechy granicznych zmian w tarczycy – wyniki badania ultrasonograficznego i cytopatologicznego” („Pre-operative features of borderline thyroid lesions – outcomes of the sonographic and cytopathological analysis”). A w czerwcu w dniach 15.-18. na corocznej konferencji ENDO 2023 (https://www.endocrine.org/meetings-and-events/endo2023) w Chicago, zaprezentuję prelekcję pod tytułem: „Przydatność ultrasonografii ze wzmocnieniem kontrastowym (CEUS) w ocenie ryzyka złośliwości guzków tarczycy” („The usefulness of the contrast-enhanced ultrasound (CEUS) in evaluating the risk of malignancy in thyroid nodules”).

dr n. med. Joanna Mączewska

Joanna Mączewska

Od około 20 lat wykonuję badania ultrasonograficzne piersi, jamy brzusznej i tarczycy. Wykonuję również zabiegi biopsyjne: biopsje cienko oraz gruboigłowe pod kontrolą USG. W 2000r roku ukończyłam z wyróżnieniem Warszawską Akademię Medyczną. Dwa lata później uzyskałam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. W 2006r obroniłam doktorat pt. „Przydatność śródoperacyjnej sondy scyntylacyjnej w diagnostyce lokalizacyjnej chorobowo zmienionych przytarczyc”. W 2007r uzyskałam specjalizację z medycyny nuklearnej a w 2014 – specjalizację z radiologii i diagnostyki obrazowej. Obecnie pracuję jako adiunkt w Zakładzie Medycyny Nuklearnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie oraz pracuję w Pracowni Ultrasonografii w Zakładzie Radiologii II w Narodowych Instytucie Onkologii w Warszawie. Prowadzę kursy specjalizacyjne z medycyny nuklearnej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a także zajęcia ze studentami IV roku medycyny. Jestem członkiem polskich oraz europejskich towarzystw radiologicznych i medycyny nuklearnej (PTU, PTMN, EUSOBI).