dr n. med. Agnieszka Żyłka

endokrynolog

Od 2017 roku zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób endokrynologicznych oraz onkologicznych gruczołów wydzielania wewnętrznego, przede wszystkim tarczycy oraz nadnerczy. Pracuję w Klinice Endokrynologii Onkologicznej i Medycyny Nuklearnej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie. Ważnym elementem mojej pracy zawodowej jest wykonywanie badań ultrasonograficznych tarczycy i jamy brzusznej oraz biopsji cienkoigłowych zmian ogniskowych tarczycy.

W 2010 roku ukończyłam z wyróżnieniem II Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
W 2017r. uzyskałam tytuł specjalisty z zakresu chorób wewnętrznych.
W 2020r. uzyskałam tytuł specjalisty w dziedzinie endokrynologii oraz rozpoczęłam szkolenie specjalizacyjne z zakresu medycyny nuklearnej.
W 2019r. obroniłam pracę doktorską na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum w Krakowie.


Posiadam Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z zakresu ultrasonografii ogólnej. Swoje kompetencje poszerzam poprzez udział w licznych kursach i konferencjach naukowych krajowych oraz zagranicznych. W mojej pracy zawodowej ważne jest dla mnie holistyczne podejście do pacjenta oraz prowadzonej diagnostyki i leczenia.

Moją pasją są podróże oraz od najmłodszych lat sport, przede wszystkim piłka siatkowa.

Znajomość języków obcych:

angielski – zaawansowany (FCE, CAE)

Staże zagraniczne:

2008 – praktyka zagraniczna SCOPE w Klinice Pediatrii I w Cluj-Napoca w Rumunii

2009 – praktyka zagraniczna SCOPE w Oddziale Chorób Wewnętrznych w Trakja University Hospital w Starej Zagorze w Bułgarii

2019 – szkolenie zagraniczne: Marburg Summer School of Thyroid Cancer Management w Marburgu, w Niemczech

2021 – szkolenie zagraniczne: EUROSON SCHOOL: International Course in Contrast Enhanced Ultrasound Hepatic and Extrahepatic Indications w Monachium, w Niemczech

21-24.05.2022r. – ECE 2022, 24th European Congress of Endocrinology, Milan, Italy

10-13.09.2022r. – ETA 2022, 44th Annual Meeting of the European Thyroid Association, Brussels, Belgium

15-19.10.2022r. – EANM 2022, 35th Annual Congress of the European Association of Nuclear Medicine, Barcelona, Spain

W najbliższym czasie, będę prelegentką na 25 Europejskim Kongresie Endokrynologii w Stambule w dniach 13-16 maja 2023, gdzie poprowadzę prelekcję na temat: „Przedoperacyjne cechy granicznych zmian w tarczycy – wyniki badania ultrasonograficznego i cytopatologicznego” („Pre-operative features of borderline thyroid lesions – outcomes of the sonographic and cytopathological analysis”).

A w czerwcu w dniach 15.-18. na corocznej konferencji ENDO 2023 (https://www.endocrine.org/meetings-and-events/endo2023) w Chicago, zaprezentuję prelekcję pod tytułem: „Przydatność ultrasonografii ze wzmocnieniem kontrastowym (CEUS) w ocenie ryzyka złośliwości guzków tarczycy” („The usefulness of the contrast-enhanced ultrasound (CEUS) in evaluating the risk of malignancy in thyroid nodules”).

Agnieszka Żyłka

dr n. med. Agnieszka Żyłka