Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej obchodzimy 20 marca każdego roku – a to doskonała okazja, aby przypomnieć, jak ważne jest dbanie o zdrowie jamy ustnej, szczególnie u dzieci.

Choroba próchnicowa u dzieci w Polsce stanowi wciąż ogromny problem. Co trzecie dziecko trzyletnie i co drugi 5 latek mają chore zęby. Tylko niewielki procent tych dzieci zgłasza się do lekarza stomatologa w celu leczenia. Trzeba pamiętać, że nieleczona choroba próchnicowa i zła higiena jamy mogą prowadzić do poważniejszych chorób, takich jak np. choroby serca czy cukrzyca. Dlatego tak ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci regularnego szczotkowania zębów dwa razy dziennie, stosowania pasty do zębów fluorem oraz stosowania nici dentystycznej.

Regularne wizyty u dentysty pozwalają na wdrożenie indywidualnej profilaktyki, wczesne wykrycie problemów i ich skuteczne leczenie. Dlatego warto pamiętać, że dbanie o zdrowie jamy ustnej to klucz do zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia na długie lata.

Nasza klinika specjalizuje się w pedodoncji czyli stomatologii dziecięcej, nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w leczeniu dzieci w wielu obszarach – polecamy nasze usługi opisane tutaj:

  https://an54.pl/uslugi-stomatologiczne/

a w szczególności:

Stomatologia dziecięca: https://an54.pl/services-dent/stomatologia-dziecieca/

Ortodoncja: https://an54.pl/services-dent/ortodoncja/

Traumatologia: https://an54.pl/services-dent/traumatologia-zebow/

Chirurgia stomatologiczna i szczękowo-twarzowa: https://an54.pl/services-dent/chirurgia-stomatologiczna-i-szczekowo-twarzowa/

Profilaktyka: https://an54.pl/services-dent/profilaktyka/

Warto zapoznać się i pamiętać, że jesteśmy po to, aby pomagać nawet w najtrudniejszych problemach stomatologicznych.

© Copyright by AN54 Bednarczyk i Sobczak 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.