Traumatologia zębów

Urazy zębów mlecznych i stałych stanowią nagłą sytuację, podczas której dochodzi do powstania uszkodzeń zębów i okolicznych tkanek oraz innych obrażeń wymagających udzielenia pierwszej pomocy i podjęcia jak najszybciej leczenia.

Z tego powodu rodzice/opiekunowie z dziećmi lub dorośli którzy doznali uszkodzeń zębów powinni jak najszybciej zgłosić się do lekarza dentysty w celu oceny zakresu urazu i potrzeb leczniczych.

Właściwa diagnostyka, prawidłowo zaplanowane i wykonane leczenie, oraz długoczasowa obserwacja gwarantują skuteczność prowadzonej terapii.

W naszej klinice zapewniamy pacjentom profesjonalną pomoc i leczenie po urazach zębów, poparte wiedzą, wieloletnim doświadczeniem i kwalifikacjami.

Repozycja, szyny TTS, replantacja

Wykonujemy zabiegi repozycji zębów (przywrócenie ich do właściwej pozycji), unieruchomienia za pomocą szyny TTS (pourazowa szyna tytanowa), replantacji (ponownego wprowadzenia zęba do zębodołu po całkowitym zwichnięciu), sklejamy złamane fragmenty koron zębów lub przywracamy im naturalny kształt odbudowując materiałami kompozytowymi, licówkami lub koronami protetycznymi.

Pacjentów po urazach zębów obejmujemy długoczasową opieką ze względu na możliwość wystąpienia powikłań w czasie odległym od urazu, tj. martwica miazgi, resorpcja zapalna czy resorpcja wymienna (ankyloza).

W przypadku wystąpienia powikłań u dzieci w wieku rozwojowym wykonujemy zabiegi regeneracji miazgi, dekoronacji, oraz kierujemy na zbiegi autranspalntacji

Prosimy o zainstalowanie w swoim telefonie bezpłatnej aplikacji ToothSOS, która pomoże Ci udzielić pierwszej pomocy pacjentowi po urazie zęba.

© Copyright by AN54 Bednarczyk i Sobczak 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.