Stomatologia zachowawcza

Stomatologia odtwórcza ma na celu odbudowę utraconych lub zniszczonych tkanek zęba przez chorobę próchnicową, uraz, lub erozję tak aby przywrócić naturalny piękny wygląd zębom.

W naszej klinice stosujemy minimalnie inwazyjne opcje leczenia zachowujące maksymalną ilość zdrowych tkanek zęba.

Remineralizacja i infiltracja

W leczeniu początkowych stadiów choroby próchnicowej stosujemy remineralizację pozwalającą na naprawę i odbudowę uszkodzonego szkliwa oraz infiltrację, pozwalającą na zahamowanie procesu chorobowego na zastanym etapie.

W zębach, w których zachodzi konieczność mechanicznego opracowania tkanek zęba, lub doszło do ich utraty w wyniku urazu lub erozji w pierwszej kolejności odbudowujemy je za pomocą bezpośrednich adhezyjnych wypełnień z materiałów kompozytowych. Stosujemy materiały wiodących producentów na świecie tj np. Enamel BioFuncion, pozwalające na odbudowę zarówno zębów przednich i bocznych zapewniając im doskonałe właściwości estetyczne jak i funkcjonalne.

Wkłady kompozytowe i ceramiczne

Dzięki rozwojowi technologii CAD/CAM i technik adhezyjnego cementowania wykonujemy nowoczesne i precyzyjne wypełnienia w zębach bocznych w formie wkładów i nakładów kompozytowych lub ceramicznych, a w zębach przednich licówek kompozytowych lub ceramicznych wykonanych w laboratorium protetycznym.

W celu bezbolesnego leczenia zębów stosujemy znieczulenia:

  • powierzchniowe (znieczulenie błony śluzowej żelem przed ukłuciem),
  • miejscowe (nasiękowe lub przewodowe), 
  • śródwięzadłowe wykonywane również przy użyciu systemu znieczuleń komputerowych (QuickSleeper 5), który pozwala na minimalizację nieprzyjemnych doznań podczas podawania leku znieczulającego.

Wiertło stomatologiczne
© Copyright by AN54 Bednarczyk i Sobczak 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.