Celem współczesnego leczenia protetycznego jest przywrócenie czynnościowej i estetycznej funkcji zębów.
Sukces leczenia protetycznego zależy od dokładnej diagnostyki i planowania leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia staramy się poznać oczekiwania pacjenta.
Badanie kliniczne z analizą tkanek miękkich, linii uśmiechu, stanu przyzębia oraz wykluczenie dysfunkcji stawów skroniowo-żuchwowych wraz z oceną radiologiczną za pomocą zdjęć pantomograficznych, zdjęć celowanych lub tomografii stożkowej (CBCT) stanowią podstawę do oceny potrzeb i możliwości leczenia.
W złożonych rehabilitacjach protetycznych przygotowanie na modelach diagnostycznych wax-up (wizualizacja efektu końcowego dla pacjenta) i przeniesienie go w formie uzupełnienia tymczasowego do jamy ustnej (mock-up) pozwala na estetyczną i czynnościową wizualizację docelowego uzupełnienia protetycznego.
Kluczem do sukcesu leczenia protetycznego jest praca zespołowa. Lekarze naszej kliniki współpracują z doświadczonymi technikami dentystycznymi, dbając o komunikację lekarz-technik-pacjent. W ten sposób tworzymy spersonalizowane prace protetyczne, którym stawiamy zarówno najwyższe wymagania estetyczne jak i precyzję wykonania.
Stałe uzupełnienia protetyczne które wykonujemy w naszej klinice:
Ruchome uzupełniania protetyczne które wykonujemy w naszej klinice:
U pacjentów z bruksizmem stosujemy terapię szynami nagryzowymi, a w przypadkach, kiedy doszło do utraty pionowej wysokości zębów przeprowadzamy rehabilitację z odbudową protetyczną zębów w szczęce i żuchwie.